SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Epidot – kámen klidu a relaxace

Epidot je mnohými označován za za nejkrásnější druhotný nerost. Pojďme si o něm říct něco víc.

Tento zajímavý kámen byl kvůli své barvě původně pokládán za turmalín nebo aktinolit. V roce 1801 ho ale francouzský mineralog R. J. Hauy podrobně prozkoumal a podle jeho neobvyklého tvaru pojmenoval epidot.

Z chemického hlediska je epidot komplikovaný křemičitan hlinitovápenatý a železitý. Občas obsahuje i malé množství manganu či chrómu. Jeho drůzy (například s vláknitým feroaktinolitem, apatitem a adulárem) jsou ozdobou všech sbírek.

Zdroj: bonhams.com

Epidot podporuje vnímavost a dodává kuráž i sílu. Jde o skvělého pomocníka v boji proti stresu, úzkosti i sebelítosti. Ale pozor - ne každý člověk na něj reaguje dobře. Pokud vám tedy „nesedne“, raději ho nenoste.

Epidot má blahodárný vliv na řad orgánů (mozek, játra, žlučník…) a nervový i imunitní systém. Urychluje rekonvalescenci a zkušený léčitel ho může použít také k odhalení příčin obezity.

svetmineralu.cz | 25. 05. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.