SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Dumortierit – kámen klidu

Trápí vás časté migrény? Procházíte nějakou těžkou životní krizí a nedaří se vám najít vnitřní mír? Vyzkoušejte dumortierit.

Dumortierit byl poprvé popsán v roce 1881 a pojmenován podle francouzského paleontologa Eugèna Dumortiera. Z chemického hlediska jde o hlinitý borosilikát.

Tento žáruvzdorný nerost je relativně vzácný. Někdy tvoří sloupcovité krystaly, ale zpravidla se vyskytuje ve formě stébelnatých až celistvých agregátů. U nás ho můžete nalézt například na Kutnohorsku nebo v Přibyslavici u Čáslavi.

Zdroj: svetmineralu.cz

Dumortierit svému nositeli přináší klid a úlevu. Proto je mimořádně vhodný pro jedince, kteří se potýkají se stresem, nespavostí, různými fobiemi či depresí. Údajně dokáže vyvolávat vzpomínky z minulých životů a aktivovat jasnoslyšnost.

Dumortierit tiší bolesti hlavy a křeče. Často se používá se k doplňkové léčbě epilepsie, průjmu, nevolnosti a dalších zdravotních obtíží. Je mu připisována také schopnost mírnit následky spálení od slunce.

svetmineralu.cz | 06. 08. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.