SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Chryzokol – kámen klidu

Chryzokol je velice mocný léčivý kámen. Pojďme si o něm říct něco víc.

Název chryzokolu je odvozen z řeckých slov „chrasos“ („zlato“) a „kolla“ („lep“). Tento pozoruhodný minerál vytváří mikroskopické jehlicovité krystaly, obvykle modré či zelené barvy.

Z chemického hlediska je chryzokol zásaditý křemičitan mědi a hliníku. Obvykle se vyskytuje společně s malachitem a azuritem.

Zdroj: commons.wikimedia.org

Chryzokol přestavuje skvělého pomocníka při meditacích. Chrání před negativními energiemi a upevňuje mezilidské vztahy. Kromě toho přináší klid a vyrovnanost. Často ho nosí lidé, kteří trpí různými fobiemi.

Chryzokol se používá k léčbě celé řady nemocí. Skvěle detoxikuje a má blahodárný vliv na štítnou žlázu, plíce či slinivku břišní. Snižuje krevní tlak a posiluje svaly. Ženy jistě zaujme i skutečnost, že tiší menstruační křeče.

svetmineralu.cz | 16. 06. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.