SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Charoit – kámen proměny

Charoit/čaroit byl objeven teprve nedávno - první zmínky o něm pocházejí ze čtyřicátých let minulého století. Jde o jeden z nejvzácnějších kamenů světa.

Charoit/čaroit dostal své jméno podle řeky Chara na Sibiři (Rusko). Ta protéká nedaleko jediné známé lokality, kde se tento minerál vyskytuje.

Charoit se vyznačuje krásným fialovým zbarvením, které je způsobeno vysokým obsahem manganu. Na první pohled byste si ho mohli splést se sugilitem, nicméně charoity jsou zpravidla světlejší. Svým složením se podobají jadeitu.

Zdroj: svetmineralu.cz

Tento kámen často bývá doporučován lidem, kteří si chtějí vyrobit domácí oltář. Ovládá duši a pomáhá překonávat strach. Přináší do života lásku, čistí auru, uvolňuje a chrání před stresem.

Charoit má blahodárný vliv na slinivku břišní, srdce, játra a oči. Tiší bolesti i křeče a dodává svému nositeli energii.  Lze ho použít také k doplňkové léčbě autismu či nespavosti.

svetmineralu.cz | 23. 06. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.