SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Bastnaesit – kámen mystických hvozdů

Bastneasit je poměrně málo známý, avšak velice zajímavý nerost. Pojďme si o něm říct něco víc.

Bastneasit byl poprvé popsán švédským chemikem Wilhelmem Hisingerem v roce 1838. Svůj název dostal podle dolu Bastnäs, který se nachází nedaleko Riddarhyttanu (Västmanland, Švédsko).

Asi nejčastěji se setkáte s bastneasitem-(Ce). Kromě něj existuje ještě bastneasit-(Le) a bastneasit-(Y). Všechny tři se mírně liší ve svých fyzikálních vlastnostech. Stojí za zmínku, že bastneasit a monazit představují dva největší zdroje ceru (významný průmyslový kov).

Tento krystal údajně nese energii lesních nymf, pohádkových říší a mystických hvozdů. Svému nositeli pomáhá dosáhnout hlubokého spojení s každým aspektem přírody. Proto s ním často pracují bylinkáři.

Bastneasit silně působí na kořenovou čakru, čímž zlepšuje naše základní instinkty a schopnost přežít. Lze ho doporučit všem jedincům, kteří prošli nějakým traumatickým zážitkům. Používá se k doplňkové léčbě různých onemocnění krve.

 

Svetmineralu.cz | 09. 11. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.