SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Azurit – kámen mudrců

Máte rádi modrou barvu? Pak by tento minerál rozhodně neměl chybět ve vaší sbírce…

Azurit dostal svůj název podle perského výrazu „lazhward“, což v překladu znamená „modrý“. Od nepaměti se používal nejen jako šperkový kámen, ale i k výrobě různých barviv.

Stojí za zmínku, že tento krásný minerál se často vyskytuje společně s malachitem, přičemž jejich vzájemná kombinace vypadá opravdu zajímavě. Pěkné krystaly „azuromalachitu“ se nalézají například v Zairu (provincie Shaba).

Zdroj: johnbetts-fineminerals.com

Azuritu je přičítána moc posilovat paměť a koncentraci. Chrání před stresem, strachem i smutkem. Jde rovněž o skvělého pomocníka při meditaci. Často ho nosí senzibilové.

Azurit má blahodárný účinek na játra, ledviny, žlučník a další orgány. Údajně dokáže podporovat vývoj zárodku v děloze, pročež bývá doporučován těhotným ženám. Dodává organismu potřebnou energii a přispívá k jeho detoxikaci.

svetmineralu.cz | 29. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.