SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Aragonit – železný květ

Dnes si představíme kámen, který zná snad každý český mineralog – aragonit.

Aragonit se velmi dobře zpracovává, a proto od nepaměti sloužil k výrobě sošek, nádob i dalších předmětů. Jeho krápníkovitá forma je známá jako „železný květ“.

Není bez zajímavosti, že tento kámen lze nalézt i v České republice, přičemž lokalita Hořenec u Bíliny (resp. vrch Čičov) si získala světovou proslulost. Nacházejí se na ní totiž mimořádně krásné krystaly. Je to právě Čičov, který – jako jediný – poskytuje surovinu pro facetové broušení.

Zdroj: svetmineralu.cz

Aragonitu je připisována moc učit trpělivosti a vstřícnosti. Často bývá doporučován jedincům, kteří na sebe kladou přehnaně vysoké nároky. Zlepšuje schopnost soustředění.

Aragonit podporuje vstřebávání vápníku, čímž mj. urychluje hojení zlomenin. Tiší bolesti a posiluje imunitní systém. Používá se k léčbě třesavky a Raynaudovy choroby (typ vazoneurózy, tedy poruchy funkce cév).

svetmineralu.cz | 23. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.