SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Apatit – kámen tvořivosti a intelektu

Máte problémy s klouby či kostmi? Pak byste určitě měli vyzkoušet apatit…

Apatit dostal svůj název podle řeckého slova „apatao“, což znamená „klamat“. V minulosti byl totiž často zaměňován za jiné drahé kameny.

Mezi významné producenty apatitu patří například Barma, Srí Lanka, Pákistán, Indie či Brazílie. Tento pozoruhodný minerál lze nalézt i v České republice (známé jsou především lokality v Krušných horách a na Písecku).

Zdroj: svetmineralu.cz

Apatitu je připisována moc spojovat svého nositele s jeho minulými životy. Podporuje kreativitu i intelekt, působí proti apatii a odstraňuje negativitu. Často bývá doporučován dětským i dospělým autistům.

Apatit má velmi blahodárný vliv na chrupavky, kosti i zuby. Snižuje vysoký krevní tlak a pomáhá potlačovat pocit hladu. Kromě toho zlepšuje činnost metabolismu. Stojí za zmínku, že žlutá varianta se mj. používá k léčbě celulitidy.

svetmineralu.cz | 20. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.