SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Ametrín – kámen věčné lásky

Ametrín je velice zajímavý minerál, jehož název vznikl spojením slov ametyst a citrín.

Ametrín, známý také jako bolivianit (převážná většina krystalů pochází z dolu Anahi v Bolívii), je krystalizovaný křemen obsahující pásma žluté a fialové barvy.

K ametrínu se váže legenda o jistém španělském conquistadorovi, který propadl kouzlu krásné princezny Anahi z kmene Ayorea. Doba však jejich lásce nepřála – princezna byla svými soukmenovci obviněna ze zrady a zavražděna. Když umírala, předala ametrín svému milenci.

Zdroj: gia.edu

Ametrín v sobě kombinuje vlastnosti ametystu a citrínu, což z něj dělá jeden z nejmocnějších i nejrychleji účinkujících kamenů. Ulehčuje astrální cestování i meditace, otvírá třetí oko a podněcuje kreativitu.

Tento krásný minerál má vynikající detoxikační schopnosti. Posiluje imunitní systém a zahání stres i deprese. Často bývá doporučován lidem, kteří trpí migrénami, malátností nebo syndromem chronické únavy.

svetmineralu.cz | 09. 06. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.